Relaksacyjny
Masaż Balijski
60 min
190 zł
|
90 min
250 zł
|
120 min
300 zł
|
Jedną z najczęściej i najchętniej wybieranych technik masażu jest masaż balijski, wywodzący się z wyspy Bali i Jawy. Zabieg ten jest połączeniem wielu metod relaksacyjnych: akupresury, aromaterapii oraz refleksologii. Dynamiczne ugniatanie wyznaczonych partii ciała naprzemienne z płynnymi ruchami wygładzającymi wybrane miejsca, niosą spokój ducha i uśmierzają ból fizyczny.
Historia masażu balijskiego
Ojczyzną masażu balijskiego jest wyspa szczęśliwych ludzi, czyli Bali. Wedle legendy, mająca cztery ramiona bogini Lakszmi zaznajomiła rdzennych Balijczyków z tą orientalną techniką masowania, dlatego też podczas sesji stosuje się ucisk ramionami.
Masaż balijski jest terapią holistyczną, opierającą się na koncepcji jedności organizmu ludzkiego z poszczególnymi obszarami życia. Leczenie oparte na pradawnej mądrości Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Ajurwedy, przywraca równowagę na każdej płaszczyźnie,nie tylko w strefie poddanej procesowi odnowy.
Masaż balijski przyczynia się do intensyfikacji energii CHI, która jest determinantem wszystkich procesów życiowych, a zarazem ogniwem zespalającym ciało z duszą. To, dlatego ten masaż orientalny w wyjątkowy sposób stymuluje siły witalne, utracone na skutek stresu, lęku i chorób, redukuje zastoje energetyczne, usprawnia oraz wprowadza równowagę i spokój wewnętrzny. Energia CHI aktywowana dzięki akupresurze unosi się swobodniej w ciele, wzmacnia zasoby energetyczne, kierując się ku temu, co w danym momencie najistotniejsze.
Przebieg masażu balijskiego
Zadaniem masażu balijskiego jest przywrócenie równowagi wewnętrznej oraz jedności duszy i ciała. Żeby to osiągnąć, kolejno zostają uciskane konkretne części ciała. Masażysta rozciera,rozciąga i opukuje określone miejsca, koncentrując się przede wszystkim na plecach, ramionach, karku i głowie, żeby zniwelować napięcie mięśniowe oraz wprowadzić osobę masowaną w głębokie odprężenie. Podczas sesji używa dłoni i przedramion, by odblokować kanały, przez które przepływa energia.
Jednym z najistotniejszych elementów zabiegu jest spokojna muzyka oraz aromaterapia. Olejki eteryczne intensyfikują uczucie zrelaksowania, ale też polepszają przemianę materii i usprawniają krążenie krwi.
Tak jak w przypadku innych masaży, i w tym, zalecenia są takie same. Należy pamiętać o tym żeby zjeść lekkostrawny posiłek około 3h przed sesją, pojawić się w salonie kilkanaście minut przed zabiegiem oraz bezpośrednio po masażu, odpocząć przez około 10 minut.
Masaż balijski – wskazania
Masaż balijski jest przede wszystkim zalecany osobom, które cierpią na dolegliwości związane z układem oddechowym, chorują na astmę oraz walczą z alergiami. Bardzo często korzystają z niego zawodowi sportowcy, ponieważ zabieg ten przyspiesza powrót do zdrowia po urazach, polepsza układ odpornościowy oraz redukuje boleści stawów. Nierzadko jest rozwiązaniem dla osób mierzących się z migrenami, bólami głowy i zaburzeniami snu.
Efekty masażu balijskiego
Masaż balijki prowadzi do całkowitej równowagi między duszą a ciałem. Ponadto:
- głęboko relaksuje
- niweluje stres i napięcie
- zmniejsza uczucie zmęczenia
- pomaga na bezsenność
- poprawia sprawność ruchową
- redukuje napięcie mięśniowe i bóle pleców, barków, szyi
- oczyszcza organizm
- polepsza krążenie krwi i pracę układu limfatycznego
- normuje przemianę materii
- reguluje układ hormonalny
- nawilża, odżywia, wygładza skórę
- redukuje cellulit
- wpływa znacząco na poprawę nastroju
- wzmacnia energię CHI
- łagodzi bóle głowy i migreny
- wspiera leczenie alergii
- poprawia jakość snu
- dopomaga w utracie wagi
- wycisza emocje i przywraca równowagę wewnętrzną
Przeciwwskazania do masażu balijskiego
- hemofilia
- menstruacja
- ciąża
- złamania
- świeże zrosty
- zmiany nowotworowe
- choroby bakteryjne i wirusowe
- zmiany skórne
- choroby układu krążenia
- niezagojone rany