masaż hilot
60 min

160 zł

90 min

210 zł

120 min

260 zł

Hilot jest tradycyjną filipińską metodą uzdrawiania. Uważa się, że istnieje od ponad tysiąca lat. Ostatnio, w światowym odrodzeniu alternatywnych form medycyny oraz badań i studiów nad „starymi” sposobami uzdrawiania, Hilot zostaje przywrócony jako Filipińska Sztuka Uzdrawiania oparta na naukowo-uniwersalnych i naturalnych prawach.

Przebieg masażu Hilot

Podstawową koncepcją tradycyjnego uzdrawiania filipińskiego jest to, że zdrowie i dobre samopoczucie są utrzymywane przez równowagę i harmonię. Z drugiej strony dyskomfort i choroba są wynikiem braku równowagi i dysharmonii. Stosując Hilot, terapeuta identyfikuje obszary nierównowagi energetycznej w ciele klienta poprzez diagnozę dotykową za pomocą ciepłych liści bananowca (lub ciepłych kamieni) i oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia, który nakłada się na ciało przed i po zabiegu. Diagnoza dotyku określa, które części ciała mają niezrównoważoną energię. Następnie terapeuta ustala zaburzony przepływ energii w ciele i poświęca się problemowi, aż wytworzy równowagę i harmonię oraz poczucie ulgi. – Masażysta wywiera nacisk o 90% i 10% kciukami delikatnymi pociągnięciami masującymi powoduje tworzenie ciepła i zmniejszenie napięcia. Poklepywanie i delikatne szczypanie w celu zmniejszenia bólu i rozluźnienia mięśni. Można wybrać moc masażu od średniego po mocny.

Masaż filipiński

Oparty na ludowej tradycji i kulturze Filipin masaż wykorzystuje głębokie oddziaływanie dłoni i refleksoterapii w celu: rozluźnienia mięśni, uwolnienia obecnych napięć, zwiększenia przypływu energii, relaksu. Masaż zapewnia głęboką i mocną stymulację tkanki mięśniowej i skórnej, poprawę krążenia krwi oraz limfy, usprawnienia układu odpornościowego i nerwowego.

Założenia masażu

Głęboki masaż ciepłym olejem z elementami akupresury całego ciała

Intensywność masażu

Płynne ruchy dłoni, mocne, głębokie uciski

Efekty masażu

Odczucie bólu obecne lub nie, zróżnicowane w trakcie zależy od stanu napięć naszych mięśni, natychmiastowa poprawa samopoczucia po masażu, relaks i rozluźnienie.

PimTajlandia
AyuBali
YaniBali
YuiTajlandia