pomysł na prezent
masaż hilot
60 min

160 zł

90 min

210 zł

120 min

260 zł

Hilot jest tradycyjną filipińską metodą uzdrawiania. Uważa się, że istnieje od ponad tysiąca lat. Ostatnio, w światowym odrodzeniu alternatywnych form medycyny oraz badań i studiów nad „starymi” sposobami uzdrawiania, Hilot zostaje przywrócony jako Filipińska Sztuka Uzdrawiania oparta na naukowo-uniwersalnych i naturalnych prawach.

Przebieg masażu Hilot

Podstawową koncepcją tradycyjnego uzdrawiania filipińskiego jest to, że zdrowie i dobre samopoczucie są utrzymywane przez równowagę i harmonię. Z drugiej strony dyskomfort i choroba są wynikiem braku równowagi i dysharmonii. Stosując Hilot, terapeuta identyfikuje obszary nierównowagi energetycznej w ciele klienta poprzez diagnozę dotykową za pomocą ciepłych liści bananowca (lub ciepłych kamieni) i oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia, który nakłada się na ciało przed i po zabiegu. Diagnoza dotyku określa, które części ciała mają niezrównoważoną energię. Następnie terapeuta ustala zaburzony przepływ energii w ciele i poświęca się problemowi, aż wytworzy równowagę i harmonię oraz poczucie ulgi. – Masażysta wywiera nacisk o 90% i 10% kciukami delikatnymi pociągnięciami masującymi powoduje tworzenie ciepła i zmniejszenie napięcia. Poklepywanie i delikatne szczypanie w celu zmniejszenia bólu i rozluźnienia mięśni. Można wybrać moc masażu od średniego po mocny.

Masaż filipiński

Oparty na ludowej tradycji i kulturze Filipin masaż wykorzystuje głębokie oddziaływanie dłoni i refleksoterapii w celu: rozluźnienia mięśni, uwolnienia obecnych napięć, zwiększenia przypływu energii, relaksu. Masaż zapewnia głęboką i mocną stymulację tkanki mięśniowej i skórnej, poprawę krążenia krwi oraz limfy, usprawnienia układu odpornościowego i nerwowego.

Założenia masażu

Głęboki masaż ciepłym olejem z elementami akupresury całego ciała

Intensywność masażu

Płynne ruchy dłoni, mocne, głębokie uciski

Efekty masażu

Odczucie bólu obecne lub nie, zróżnicowane w trakcie zależy od stanu napięć naszych mięśni, natychmiastowa poprawa samopoczucia po masażu, relaks i rozluźnienie.

CarolineZimbabwe
SuriBali
AyuBali
YaniBali
GraceFilipiny